09:00
28.23°
Shuzenji
שקל באט

תאילנד בזיל הזול? אפשר גם מפואר ויוקרתי

תאילנד בזיל הזול? אפשר גם מפואר ויוקרתי

בישראל אוהבים לחלק כל דבר לשלושה חלקים. כמיטב המסורת, גם את החופשה בתאילנד ניתן לחלק לשלושה חלקים. חלק אחד הוא הביקור בבירה בנגקוק. חלק שני הוא ביקור בצ'אנג מאי שבצפון וחלק שלישי הוא ביקור באיים.

בבנגקוק גם היוקרתי במחיר נוח

בנגקוק נותנת את הממד האורבני הגדול, אפשר לומר אפילו מפעים, של תאילנד. כמו כל כרך גדול והומה, יש בה לא מעט עשן ופקקים, אבל מאחוריהם ניתן למצוא יופי. יופי בצורת מקדשים ופארקים ויופי בצורת רכבת שעוברת על גבי גשרים נישאים וכמובן – הארמון המלכותי. ויש גם אין ספור קניונים מודרניים לצד שווקים מוזלים שמציעים מכל טוב והרבה מעבר למזכרות הרגילות.

למרות שגם בבנגקוק ישנם מלונות מוזלים וחדרי אירוח לחסכנים, אפשר בהחלט לבחור במלון יוקרתי, מפנק ויקר (במונחים מקומיים). במחיר של לילה בצימר מהפשוטים שניתן למצוא בהרי הגליל מקבלים חדר עם נוף מרהיב, בריכה צמודה, צוות יעיל וכל מיני פינוקים. כן, בכמה מאות שקלים אפשר להרגיש כמו מלכים, ותודו שזה לא ממש יקר. אה, ויש גם מסעדות זוכות מישלן במגוון סגנונות מתאילנדי ועד לאיטלקי וצרפתי. יקר – וטוב.

מה שיש לאיים להציע

לא רחוק מפוקט ניתן לבלות היטב בחופים של קראבי, אבל לב העניין הוא באיים הסמוכים. אל האיים אפשר להגיע בסירות כאשר ניתן לבחור בין סירות מנוע בעלות מראה מודרני לבין סירות בסגנון יותר מקומי שמציעות שיט רוגע יותר. באיים הקטנים יותר ניתן לחזות בדבר מה מיוחד במינו: בשעות הגאות מכסים המים אזורים נרחבים באופן שלמעשה מפצל אותם לאיים קטנים עוד יותר.

מלבד חופי קראבי, ידועים מאוד גם חופי ריילי. עובדה היא כי בארץ עתירת חופים, זה ככל הנראה האזור הכי פופולרי לחובבי החול והגלים. בסמוך ניתן להגיע למערות ייחודיות ואחת מהן היא מערה שעל פי האמונה העממית, מברכת את המבקרים בה בפרי בטן במהרה. למקום מגיעים זוגות טריים, מקומיים ותיירים. בגדול, לאיים יש המון מה להציע, ולא רק אווירה רוגעת. ניתן להשתתף בפעילויות כדוגמת צלילה, שנורקלניג, גלישת גלים, גלישת אוויר, מסיבות חופים וכן טיולים טבע, טיולי ג'יפים או טיולים בטרקטורונים. לצד דוכני מזון מדהימים וזולים, תוכלו להתפנק גם במסעדות פאר וגם כאן, יש בנמצא מלונות ברמה של חמישה כוכבים במחיר הרבה יותר זול מצימר בישראל.

צ'אנג מאי – חוות פילים ומלון לבעלי הממון

לא קל להיפרד לשלום מהחופים המרהיבים של האיים, אבל אי אפשר להישאר לנצח בפוקט או בקופיפי. חוויה מסוג אחר מצפה למגיעים לצפון המדינה, לצ'אנג מאי. זה המקום שבו כדאי לבקר בשווקי הלילה השוקקים. זה המקום שבו אפשר להעמיק לחדור ליערות העד הטרופיים. זה המקום לבקר את השבטים הנידחים של הצפון ולטייל במשולש הזהב ובמקדש הלבן. זה המקום שבו תוכלו להכיר מקרוב את הפילים, בחוות שהוקמו למענם.  אבל אם רוצים לסיים את החופשה בסטייל, רשמו לפניכם את השם – Dhara Dhevi Chiang Mai Resort. גם אנשי העולם הגדול מוצאים את עצמם פעורי פה אל מול הדבר הזה שלקרוא לו מלון עושה לו עוול גדול. המלון היוקרתי והלא זול הזה (לא רק במונחים מקומיים) עוצב בהשראה תאילנדית מסורתית ופאר שקשה להאמין. זהו שילוב של אחוזת ענק, מקדש בודהיסטי וכפר נופש יקר המציאות בכפיפה אחת.